فهرست مطالب سایت

دوره تربیت مربی کودک

موضوع : هدف و برنامه دوره
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1396فایل تصویری برای این مطلب موجود نیست

دوره تربیت مربی کودک

در راستای تحقق اهداف و مأموريت‌های بنياد فارِس المؤمنين (ع) در زمينه امور فرهنگی و بمنظور اجرای برنامه‌های آموزشی- تربيتی برای کودکان با رويکرد ارتقـاء باورهای دينی و ارزشی، فن و مهارت، دانش و ورزش، دومين دوره تربيت مربی کودک تحت اشراف حجت‌الاسلام‌والمسلمين علوی‌ تهرانی در بهار و تابستان سال 1397 در حال برگزاری است.

اولين دوره آن در سال گذشته برگزار گرديد که در پايان دوره طی يک آزمون ايستگاهی مربيان از ميان آنان برگزيده شد.

طرح و معرفی دوره تربيت مربی کودک

دوره کودکی انسان دارای تغييرات سريع و مهم است و خصوصيات و عملکرد کودک در طول زمان، به گونه شگفت انگيزی تمايز و تفاوت يافته، و در صورت تربيت مناسب بسمت پيشرفت حرکت می‌کند. لذا شناخت "رشد و اصول آموزش و تربيت کودک" از مباحث پایه، اساسی و کاربردی در نحوه مواجهه با کودک و تربیت و آموزش او می باشد. آموزش در اوايل دوران کودکی شاخه‌ای از نظريه‌های آموزشی مربوط به آموزش کودکان تا حدود سن هشت سالگی، با تمرکز خاص بر آموزش، قبل از شروع آموزش و پرورشِ اجباری است. بر اين اساس ارث و محيط، دو عامل مهم در رشد و شکوفايی استعدادهای فطری و بالقوه انسان در اين دوره حساس شناخته شده و نقش آنها به اثبات رسيده است. بدين جهت والدين و مربيان به عنوان اولين پيشگامان آموزش و تربيت کودک در رشد، تکامل و تعالی انسان، تأثير مادام العمر و برجسته‌ای را منعکس می‌سازند. يک مربی نه تنها انتقال دانش بلکه مشاهده و هدايت کودکان درکسب دانش، مهارت و نگرش آنان را بر عهده دارد.

در عصر کنونی به منظور ارائه يک برنامه آموزشی-تربيتی جامع، يکپارچه، کودک محور و منطبق بر تعاليم متعالی دين مبين اسلام، تربيت مربيان ويژه آموزش به کودکان قبل از سنين مدرسه ضروری به نظر می رسد. لذا، اين بنياد با سابقه اجرايی موفق در برگزاری يک دوره، اکنون در حال برگزاری دومين دوره تربيت مربی کودک – ويژه خواهران - با هدف تربيت نيروی انسانی کارآمد، اثربخش و شايسته آموزش به کودکان 3 تا 6 سال است.

اين دوره معادل 240 ساعت آموزش دروس نظری، عملی و کارآموزی بوده که توسط اساتيد متخصص و مجرب بصورت يک روز در ميان و در نوبت عصر در حال برگزاری است.

دستاورد اين دوره برای فراگيران، توانمندی و کسب دانش و مهارتهای لازم در زمينه آموزش به کودکان می‌باشد.

پس از اتمام دوره در صورت موفقيت در ارزشيابی نهايی گواهينامه پايان دوره ارائه خواهد شد.

مکان تشکيل کلاسها:

تهران- خيابان کارگرشمالی- خيابان فاطمی‌غربی- شماره 222، بنياد فارس المومنين

جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره زير تماس حاصل فرماييد:

دفتر بنياد:  66923234  (واحد آموزش) ، از ساعت 9 صبح تا 17

 

    کلمات کلیدی :

هم رسانی : تلگرامنظرات

برای این مطلب نظری ثبت نشده